Touchscreen LCD Human Machine Interface HMI Siemens 6AV2124-0UC24-0BX0
Shaanxi Qindiyuan Environmental Protection Equipment Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Siemens
Model Number : 6AV2124-0UC24-0BX0
Place of Origin : Germany
MOQ : 1pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 20PCS 1WEEK
Delivery Time : 1WEEK
Productname : Human Machine Interface (HMI)
Displaytype : Touchscreen LCD
Dimensions : 190 mm x 140 mm x 40 mm
Display Type : TFT colour LCD
Resolution : 800 x 480 pixels
Interface : RS422, RS232, Ethernet, USB and SD card
Screensize : 7 inches
Mountingtype : Panel mount
Operatingvoltage : 24 V DC
Supportedprotocols : Modbus, Profibus, Ethernet/IP
Storagetemperature : -20°C to 70°C